LEGO, Lamborghini’nin İkonik Otomobili Countach 5000 Quattrovalvole Seti Oluşturdu: İşte Fiyatı

LEGO, otomobil tutkunlarının heyecanını artıracak bir işe imza attı. Şirket, “Icons” serisi ürünler arasına bu kez de Lamborghini Countach 5000 Quattrovalvole‘i ekledi. 1.506 parçadan oluşan LEGO seti, aşırı gerçekçi yapısı ile dikkat çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

Lamborghini Countach, markanın en özel otomobillerinden bir tanesiydi. 1974-1990 arasında üretilen otomobil, 1985 yılında 5.2 litrelik bir motora ev sahipliği yapmaya başlamıştı ve o dönemde de 5000 Quattrovalvole isim ekini aldı. 2021 yılında yeniden ve sınırlı sayıda üretilen modelse 803 hp güç üreten V12 motorla donatılmıştı. İşte bu ikonik otomobil şimdi, LEGO ile tüm evlere girebilecek.

LEGO ile yapılan Lamborghini Countach 5000 Quattrovalvole böyle görünüyor

16,5 cm genişliğinde, 33 cm uzunluğunda ve 9 cm yüksekliğinde olan LEGO seti, açılabilir kapılara ve işlevsel bir direksiyona sahip. Üstelik bu seti alıp arka kapağı kaldırdığınızda aracın devasa motorunu da görme imkânı yakalayacaksınız. 

Aracın dış kısmında olduğu gibi iç kısmında da hayli detaylı bir çalışma yapıldı. Bu bağlamda; aracın koltukları, vites toğuzu, gösterge paneli ve kapı döşemeleri bile orijinal tasarımla uyumlu olacak şekilde dizayn edildi.

LEGO tarafından yapılan açıklamaya göre Lamborghini Countach 5000 Quattrovalvole, 179,99 dolar karşılığında satın alınabilecek. Setin resmî olarak Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği şimdilik bilinmiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir